DIETA TUBOWA: EKSTREMALNA DIETA AMERYKAŃSKICH PANIEN MŁODYCH!


Nowością na rynku amerykańskich diet stała się ostatnio popularna wśród panien młodych KEN DIET- dieta tubowa.
Teoretycznie w niedługim czasie potrafi pomóc nam w pozbyciu się zbędnych przed ślubem kilogramów. Dlaczego budzi tak wiele kontrowersji ?

Otóż tzw. dieta tubowa- czyli ketogeniczna nie odbiega swoją filozofią od popularnych diet celebrytów, skłonnych pić wodę z syropem klonowym i cytryną przez 2 tygodnie.
Dieta polega na wprowadzaniu substytutów posiłku- bogatych głównie w białka , witaminy i tłuszcze prosto do żołądka za pomocą specjalnej tuby! Przypomina żywienie szpitalne sondą dożołądkową.
Rurkę ze specjalnego pojemnika wprowadza się przez nos, pojemnik z płynem nosi się przez okres diety ze sobą na plecach.
Specjalna pompka dostarcza porcję mieszanki do żołądka ok 5-7 razy dziennie. W tym czasie nie spożywamy żadnych innych posiłków.

W mojej opinii taki rodzaj kuracji jest tzw. „dietą cud”, obiecującą wiele dużym kosztem, a potem kiedy mamy już ten wielki dzień ślubu za sobą , nie zachowujemy zdrowych zasad żywienia i waga wraca.
Ponadto jest ona bardzo niewychowawcza, nie uczy zdrowych nawyków jedzenia i rozregulowuje metabolizm. Musimy wiedzieć, że mieszanka stosowana do odchudzania bazuje głównie na białku, dlatego dieta ma nazwę- ketogeniczna.
Wydzielane podczas trawienia białek ketokwasy powodują chwilowe zatrzymanie apetytu ale na dłuższą metę nie różni się to niczym od diety białkowej, jakże szkodliwej dla organizmu.
Ponadto kliniki oferujące tą dietę cud , mają też w swojej ofercie różnego rodzaju kuracje oczyszczające i inne- które są niezbędne przy tej diecie, żeby jak najmniej zaszkodzić organizmowi.

Dieta nie wskazana jest cukrzykom przyjmującym insulinę, przy chorobach wątroby, nerek, alergiach na mleko, osób poniżej 18 roku życia, kobiet w ciąży i karmiących.
Metoda ta jest bardzo kosztowna i z założenia ma prowadzić do utraty kilogramów w szybkim czasie , jednak aby je utrzymać i tak jesteśmy zobowiązani stosować potem zasady zrównoważonej diety. Wybór należy do nas- albo katujemy się rurką w nosie albo gotujemy zgodnie z zasadami zdrowego żywienia , chudniemy regularnie i czujemy się świetnie nie robiąc nic wbrew swojej naturze.